Ця стаття створена виключно для ознайомлення. Автор статті не несе відповідальності за подальші дії читача.
Ви повинні розуміти, що вся техніка різна та підхід до неї різний. Тому, ми можемо надати лише загальну інформацію щодо ремонту зарядок.

Сьогодні будемо з вами говорити, що робити, коли не працює зарядка від смартфона.
Розглянемо дві типові несправності самого блоку живлення. Цими порадами можна скористатися за умови, що проблема не в гнізді зарядки гаджета.

Перевірити справність дуже просто. Щоб дізнатися чи гніздо гаджета, просто спробуйте зарядити його іншим адаптером, скористайтеся тестером або зверніться до найближчого сервісу.

Коли на 100% переконані, що проблема в блоці, то варто вирішити, чи потрібно взагалі ремонтувати його? Або краще купити новий?
Якщо зарядка була якась дешева китайська копія – дешевше купити нову.

Але якщо ви людина, яка не шукає легких шляхів, йдемо далі!
Ось міні-посібник "Як відремонтувати зарядку для телефону самостійно".

Для початку необхідно розібрати корпус зарядки. І тут можуть виникнути перші труднощі.
Якщо зарядка на болтиках — розібрати її не важко. Просто відкручує болти і обережно дістаєте плату.
Якщо блок склеєний - продертися повозитися. Є різні способи, щоб розібрати таку конструкцію:
- Стукати гумовим молотком по
всьому шву склейки щоб розбити шар
клею.
- Заливати шприцем по всьому шву спирт. Клей
поступово розчиняється і корпус легше роз'єднати.

- Найкращий спосіб - використовувати спеціальні інструменти для розтину. Але в такому випадку вже буде дешевшим купити новий блок.
Після розтину, слід почати з ретельного візуального огляду плати, з обох боків, на предмет виявлення доріжок, що прогоріли, і конденсаторів.

У місцях сильного нагріву і деталей, що згоріли, видно сліди нагару або колір лаку відрізняється від загального кольору.
Оглядайте місця заводського паяння. Там можуть бути мікротріщини або сліди неякісно виконаної роботи.

Також, перевірте чи немає порушення контакту між штирями мережевої вилки та платою блоку живлення.
Варто звернути увагу, чи все нормально припаяно на виході.

Тому що часто з метою здешевлення збирання зарядних пристроїв на платах витравлює контактні майданчики. Потім сама плата затискається між пружинними фіксаторами та металевими стрижнями. Але з часом фіксатор розслабляється і втрачається контакт. Внаслідок чого зарядні пристрої виходять із стоячи.
Щоб відновити колишній тиск, фіксатор необхідно підігнути. Це роблять плоскою викруткою. Необхідно обережно підігнути фіксатор до стрижня.
Якщо проблема в цьому, то зарядка знову почне заряджати.
При пошуку несправностей, зверніть увагу на здуття конденсаторів, потемніння та порушення цілісності резисторів. Потемніння говорять про перевищення робочої температури. В цьому випадку, перевіряється сам резистор на опір з допомогою мультиметра.
Коли несправний елемент знайшовся, його потрібно буде замінити.

Щоб замінити елемент – потрібні досвід та вміння. Ми рекомендуємо не наражати себе і своє оточення на небезпеку, а замінити елементи в сервісному центрі. Ціна питання буде 50-100 грн. Так ви будете впевнені у виконаній роботі. І зможете надалі, без проблем, продовжити користуватися своєю зарядкою.
